Innowacja nie poszła krok dalej lecz bada nowe kierunki. Odkryj skrzydło, które uczyniło milowy krok naprzód w świecie paralotniarstwa.

Bi Skin 2 P został certyfikowany w klasie EN B. Jest najlżejszą paralotnią tandemową na świecie. Zaprojektowany do latania swobodnego, lotów komercyjnych, jednopowierzchniowy glajt ważący jedynie 3,3kg umożliwia latanie hik&fly, czy biwakowe przy zachowaniu ogromnego marginesu bezpieczeństwa.

Dostępny w jednym rozmiarze, nowy Bi Skin 2 P czyni milowy krok w świecie paralotniarstwa swoim ciężarem i ekstremalnie małymi wymiarami po spakowaniu. Glajt jest zaskakująco zwrotny i wzbudzający ogromne zaufanie u pilota, a tym samym u pasażera.

Wybór materiałów użytych do produkcji Bi Skin’a 2 P był kluczowy dla osiągnięcia założonych celów: nadzwyczaj niskiej wagi, bezpieczeństwa i trwałości. Jednopowierzchniowa konstrukcja wraz z krawędzią natarcia, została wykonana z tkaniny Porcher 38g oraz wzmocniona elastycznymi drucikami wykonanymi z Nitinolu. Lekkie i cienkie taśmy(12mm) wykonano z mocnego Kevlaru Webbing natomiast bezoplotowe linki z materiału Aramide. Wyjątkiem są liny sterówkowe wykonane z Dyneem’y w celu zmniejszenia wagi.

Kombinacja tych wszystkich elementów odgrywa kluczową rolę podczas lotu. Start jest szybki, zaskakująco łatwy i na bardzo krótkim odcinku. Nawet przy zerowym wietrze ta pojedyncza powierzchnia rzędu 31m² wstaje bardzo łatwo i nie potrzebuje dużej przestrzeni, co ma ogromne znaczenie przy starcie z wąskich lub trudnych górskich obszarów, nachyleń lub śniegu.

Dzięki tym kilku aspektom sterowność skrzydła zachwyca podczas lotu. Sześć zamkniętych komór dostarcza ogromnego ciśnienia wewnętrznego. Mała krzywizna skrzydła zapobiega jakiemukolwiek efektowi wahadła. Plan olinowania zaprojektowany jest z doskonałym rozkładem obciążeń(do 190kg). Krótkie drogi sterowania dostarczają idealną kontrolę w zakrętach, przekazując pilotowi pełną informację od skrzydła. Ekstremalnie niski ciężar całego skrzydła zapewnia redukcję zarówno oporów aerodynamicznych, jak i inercji.

Innym ważnym aspektem jest lądowanie, gdzie głównym parametrem jest bezpieczeństwo i dokładność. Efektywny system trymerów Bi Skin 2 P umożliwia gładkie, kontrolowane wytracanie energii, aż do zatrzymania. Dzięki temu przyziemienie jest w pełni kontrolowane i bardzo miękkie. Dlatego lądowanie na tym skrzydle jest możliwe w miejscach nie do przyjęcia dla standardowych konstrukcji.

Bi Skin 2 P jest na pewno unikalną i rewolucyjną konstrukcją, która czyni milowy krok nie tylko w świecie paralotni tandemowych ale w całym, ogólnie pojętym paralotniarstwie.

Podobnie jak wszystkie skrzydła w wersji P, w standardzie, Bi Skin 2 P jest dostarczany z systemem IKS 1300kg(łączącym taśmy z linami).Pomimo, że 25 krotnie lżejszy(0,2g), system IKS ma wytrzymałość 1300kg, w porównaniu z klasycznymi mailonami. IKS jest ultralekkim systemem łączącym zaprojektowanym specjalnie do bardzo lekkiego wyposażenia górskiego.