Dobermann 2 jest zwrotnym i bardzo szybkim skrzydłem, przeznaczonym dla doświadczonych pilotów i zawodników  PPG, którzy oczekują komfortowego i bezpiecznego glajta. Szeroki zakres prędkości zapewnia także  łatwy start i lądowanie, cechy cenne dla freestyle’u i pilotów rekreacyjnych. Opierając się na sukcesie Dobermannów,  zespół R & D Niviuk’a pracował  nad  poprawą szybkości, łatwości obsługi i  stabilności. Konstrukcja została zoptymalizowana, aby osiągnąć wyższą maksymalną prędkość do 81 km / h *. Ponadto Dobermann 2 jest wyposażony w Double Effect System (DES), dzięki czemu pilot może w pełni wykorzystać potencjał  glajta przy użyciu speed systemu. DES utrzymuje trymery w pozycji zamkniętej (ustawienie mała prędkość) i automatycznie otwiera je przy przyspieszaniu podczas lotu. Gdy trymer zostanie zwolniony, DES wraca profil do neutralnej pozycji (domyślnie).
Łuk profilu  umożliwia lepszą wydajność skrętu. W celu zwiększenia efektywności zwrotów, Dobermann 2 posiada również podwójny układ  sterowania. Oznacza to, że linka sterownicza jest rozdzielona na dwie składowe : główną  i do końcówek przy wysokiej prędkości.Przy wysokiej prędkości możliwe jest sterowanie bez zaciągania hamulca, unikając deformacji profilu, a tym samym spadku wydajności i szybkości. Pozwala to na zakręty podczas omijania pylonów z prędkością do 60 km / h.
Ten system sterowania w  Dobermann’ie 2 może być łatwo aktywowany i jest prostym i skutecznym narzędziem dla pilota do wykonywania zakrętów bez użycia sterówek. Nowością są również krótsze liny, utrzymujące pilota bliżej skrzydła , dzięki czemu możliwe jest uzyskanie mniejszego promienia skrętu i ułatwia kontrolę.

W celu podniesienia  stabilności i bezpieczeństwa dla wszystkich prędkości  Profile System Reflex (RSP) Dobermann’a 2 został zaprojektowany tak, aby zapewnić wystarczającą stabilność bez negatywnego wpływu na doskonałość lub prędkości. Skrzydło jest zoptymalizowaną konstrukcją umożliwiającą idealne połączenie kontroli i osiągów.
Skrzydło posiada również usztywnienia Air RAM (RAM). RAM zapewnia optymalne ciśnienie wewnętrzne dla lepszego przepływu powietrza, co oznacza, że skrzydło jest bardziej zwarte bez względu na kąt natarcia i przy wszystkich ustawieniach trymerów. Zmniejsza on również ryzyko podwinięcia  i poprawia zdolność stabilizacji skrzydła. Zastosowany  Nitinol (TNT) posiada trzy główne zalety: umożliwia zmniejszenie ogólnego ciężaru skrzydła, a tym samym zmniejsza się bezwładność ; posiada pamięć kształtu i super elastyczność (elastyczne pręty zawsze wracają do funkcjonalnego optymalnego kształtu, dlatego nie ma zagięć, załamań lub  zmian mechanicznych wpływających  na ich integralność); i wreszcie, Nitinol sprawia, że krawędź natarcia jest bardziej wytrzymała, a  więc powierzchnia skrzydła jest doskonale napięta i gładka.
Innymi zaletami  Dobermann’a 2 są różnokolorowe taśmy, które ułatwiają identyfikację podczas startu oraz wskazują na wytrymowanie glajta co pomaga w symetrycznej regulacji ustawień. Wreszcie, zmieniono położenie bloczków, które teraz można ustawiać w różnych pozycjach dla większego komfortu latania.

* Potwierdzone przez Ramón Morillas z Dobermann 2, powierzchnia 15m²

Tkanina, liny, wielkość skrzydła mogą być zmienione i przystosowane do indywidualnych preferencji pilota.
W tym celu prosimy o ewentualny kontakt.