Niviuk Ergo to niezbędny dodatek, dzięki któremu latanie staje się bardziej komfortowe. Zainstalowanie nowych elementów pozwala na pewniejszy uchwyt, bardziej wydajne i płynne sterowanie oraz pełną kontrolę w termice.

Ergo ma unikalną ergonomiczną konstrukcję, która dostosowuje się do reakcji pilota. Zapewnia odpowiednie podparcie dłoni i nadgarstka, co przekłada się na lepszą postawę i wygodę podczas lotu. Wykonany z komfortowych i trwałych materiałów pozwala na przekaz informacji od i do skrzydła w bardziej bezpośredni i precyzyjny sposób.

Montaż
Ergo
można zainstalować na tylnych taśmach. Pozwala to na bardziej precyzyjne sterowanie bez konieczności używania sterówek, co jest korzystne aerodynamicznie. Sterowanie jest bardziej subtelne, a profil skrzydła nie jest w żadnym momencie niekorzystnie odkształcany. Zamocowanie Ergo na wąskich taśmach nośnych (12 mm) zapewnia natychmiastowe rezultaty pod względem wydajności, wygody i wydajności w termice.

Możliwe jest również zainstalowanie Ergo na uchwytach sterówek, aby zmniejszyć wysiłek ciągnięcia sterówki podczas długich lotów i aby zapewnić wywieranie nacisku w ergonomiczny sposób. Zmęczone dłonie i nadgarstki przyczyniają się do utraty koncentracji i rozproszenia zdolności do prawidłowego reagowania i latania.

Podczas badań wykonaliśmy zdjęcie rentgenowskie, aby sprawdzić, w jaki sposób uchwyt Ergo pomaga dłoni i nadgarstkowi utrzymać bardziej naturalną pozycję, która zmniejsza zmęczenie i znacznie zwiększa wydajność:

ERGO jest dodatkiem, który można zainstalować na większości skrzydeł Niviuk’a wyposażonymi w Wąskie taśmy o szerokości 12 mm (z wyłączeniem serii P) bez żadnych modyfikacji. Mogą być przystosowane do skrzydeł innych marek (ale mogą wymagać pewnych modyfikacji).
Przykład Ergo zainstalowanego na tylnych taśmach:

Przykład Ergo zainstalowanego na sterówkach: