Koyot 4P otwiera możliwości przygód, nawet podczas fazy nauki. Skrzydło dla wszystkich alpinistów i entuzjastów wysokich gór, którzy chcą uzupełnić swoją pasję lataniem. Jego waga ułatwia wspinanie się po górach, aby cieszyć się lotami w wyjątkowych miejscach, a tym samym rozwijać jako pilot.

Jest to bardzo uległe skrzydło, a jego reakcja na zachowanie pilota jest znacznie bardziej progresywna w porównaniu do innych skrzydeł szkolono rekreacyjnych. Skrzydło reaguje bardzo stopniowo i po wykonaniu manewru wykazuje tendencję do powrotu do swojej naturalnej pozycji nad głową.

Skrzydło buforuje turbulencje dla zwiększenia komfortu i pewności pilota, a jego doskonała stabilność ogranicza możliwość podwinięcia do minimum. Powraca do normalnego stanu lotu szybko i łatwo, w sposób przewidywalny i intuicyjny.

Przeprojektowany profil i łuk skrzydła gwarantują większą spójność i stabilność glajta. Ma to zasadnicze znaczenie dla łatwiejszego startu i zapewnienia większego bezpieczeństwa pasywnego na każdym etapie lotu.

Na uwagę zasługuje również użycie rewolucyjnych prętów Nitinol (TNT) do profilu Koyot’a 4P. Ich zastosowanie zwiększa elastyczność profilu, utrzymując pamięć kształtu, co pomaga profilowi łatwiej odzyskać pierwotny kształt. Zastosowanie tego materiału zwiększa trwałość, wydłużając żywotność skrzydła, dając ochronę podczas intensywnego użytkowania.

Wewnętrzna struktura została również przeprojektowana i zoptymalizowana. Żebra i przekątne są połączone, a punkty mocowania są wzmocnione dla lepszego rozkładu obciążenia. Bardziej aerodynamiczna krawędź spływu powoduje mniejszy opór niż jego poprzednik, co jest kluczowym aspektem lepszego przepływu powietrza. Zastosowanie technologii RAM Air Intake (RAM) przyczynia się do poprawy tego przepływu i optymalizacji wewnętrznego ciśnienia skrzydła w celu lepszego pochłaniania wszelkich turbulencji. Dzięki tym ulepszeniom Koyot 4P znacznie zyskał na bezpieczeństwie, stabilności i kontroli.

Krawędź natarcia ma strukturalną konstrukcję (technologia SLE), dodatkowy szew na osi rozpiętości (technologia 3DL) i idealne napinanie bez deformacji w oparciu o technologię 3DP stosowaną w naszych glajtach wyczynowych. Wszystko to oznacza, że ​​Koyot 4P oferuje dodatkową premię za wydajność w porównaniu z innymi skrzydłami w swojej klasie i daje pilotowi możliwość wykonania pierwszych przelotów.

Plan olinowania został uproszczony, zmniejszając o ponad 31% całkowitą liczbę lin i 19% redukcję ich ilości. Ulepszenie to opiera się na nowym strategicznym rozkładzie lin wraz z bardziej techniczną konstrukcją opartą na zastosowaniu taśmy ukośnej, z tylko dwoma poziomami lin na całej powierzchni, co sprawia, że ​​przygotowanie skrzydła i sprawdzenie olinowania przed startem jest znacznie łatwiejsze.

Wzrost liczby otworów wyrównawczych w komorze (z 36 do 39) sprawia, że ​​skrzydło jest mocniejsze i bardziej zwarte, co skutkuje czystszym profilem. W ten sposób osiągi paralotni zostały subtelnie zwiększone i pozwalają pilotowi na większą przyjemność z jednoczesnym zachowaniem kontroli.

Wydłużenie  zostało zmniejszone w porównaniu do poprzedniej generacji z 4,95 do 4,75, co czyni go bardziej stabilnym skrzydłem.

W celu dodatkowej redukcji masy Koyot 4P można uzupełnić o technologię Interlock System (IKS) stosowaną w asortymencie Niviuk Plume. Jest to ultralekki system połączeń między liniami i taśmami, który tworzy stałe połączenie za pomocą pętli Dyneema. Pętla jest wyposażona w system zapinania i blokowania, co zapewnia bardziej wydajne i bezpieczne połączenie. Oznacza to, że sprzęt jest zawsze gotowy do działania.

Krótko mówiąc, Koyot 4P pozwala uczyć się stopniowo, odkrywając swoje pierwsze przygody w wędrówce i lataniu. Najlepszy partner, który w pełni i bezpiecznie wykorzysta swój potencjał jako pilot i poszukiwacz przygód.