Przygoda

Konstrukcja została zaprojektowana w najdrobniejszym szczególe, aby uczynić Qubik’a szybkim i wszechstronnym skrzydłem, z efektywnymi i dostępnymi trymerami w celu uzyskania szerokiego zakresu prędkości, który pozwoli cieszyć się długimi lotami.

Większa stabilność

Architektura skrzydła umożliwia lepszą absorpcję turbulencji, z dodatkową zaletą optymalnego utrzymania prędkości we wszystkich fazach lotu, aby skrzydło pozostało zwarte i bezpieczne.

Doświadczenie uzupełnione komfortem

Od momentu startu następuje natychmiastowe odczucie komfortu. Samostateczność oznacza większą wydajność, a także większy relaks podczas latania. Przygotuj się, by cieszyć się każdą chwilą.

Twój kolejny krok w świecie PPG ma swoją nazwę. Qubik oferuje doskonałe osiągi w locie, łącząc stabilność, szybkość i bezpieczeństwo w innowacyjnym designie, aby spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Skrzydło rozwojowe stworzone do przeżywania emocji tej ekscytującej dyscypliny.

Dzięki najnowszym technologiom 3DL i 3DP profil jest jeszcze bardziej czysty. Dodaliśmy wzmocniony szew przy krawędzi natarcia, aby uzyskać dokładną orientację w tkaninie dla optymalnego rozkładu obciążenia. Oznacza to ponadprzeciętne osiągi, a także poprawę wytrzymałości paralotni.

Łatwe wypełnianie profilu pozwoli pilotowi wystartować perfekcyjnie i cieszyć się wszystkimi zaletami tego nowego skrzydła. Dzięki zastosowaniu systemu RAM Air Intake otwory w komorach umożliwiają optymalne utrzymanie ciśnienia wewnętrznego, co zapewnia lepszą absorpcję turbulencji, doskonałe pilotowanie z wysoką i niską prędkością, mniejsze ryzyko podwinięć i większą kontrolę. Doskonałe zachowanie prędkości sprawia, że ​​lądowanie jest proste. Start i koniec każdego lotu są łatwe i komfortowe.

Qubik oferuje doskonałe osiągi z szerokim zakresem prędkości. Konstrukcja osi przedniej oznacza, że ​​skrzydło osiąga i utrzymuje wysoką prędkość bez odkształceń w krawędzi natarcia. Idealne ciśnienie jest zawsze gwarantowane. To sprawia, że ​​Qubik jest o wiele szybszym skrzydłem niż Link 2, osiągając maksymalną prędkość 65 km/h przy przyspieszeniu z pełną mocą. Skrzydło posiada
łatwo dostępny i łatwy w obsłudze system trymerów.

Krawędź spływu jest wzmocniona małymi zintegrowanymi żebrami, które wypłaszczają powierzchnię powodując lepszy rozkład ciśnień w tylnej części skrzydła, znacznie zmniejszając opór i optymalizując skręt, czyniąc go bardziej wydajnym. Z tego powodu Qubik ma duży zakres sterowania, z większą kontrolą i precyzją, bez negatywnego wpływu na profil. Sztywne i dynamiczne sterówki są wspomagane przez układ dodatkowego sterowania przy dużych prędkościach, łączący stabilizator z głównymi elementami sterującymi.

Podobnie jak we wszystkich skrzydłach napędowych Niviuk’a, Qubik posiada profil samostateczny, który wymaga mniejszej mocy, a
zatem zmniejsza zużycie paliwa, zapewniając większą autonomię, wydajność mechaniczną i osiągi. Dodatkowo skrzydło zbudowane jest z niezwykle wytrzymałych materiałów oraz zostało wzmocnione prętami nitinolowymi.

W skrócie, Qubik to idealny wybór, aby zrobić kolejny krok w świecie latania silnikowego. Szybkość, stabilność i wygoda spotykają się w skrzydle, które zabierze Cię poza strefę komfortu, podniesie Cię do następnego poziomu i pozwoli ci cieszyć się niesamowitymi przygodami.