Paralotnie jednopowierzchniowe nie są już tylko domeną ekstremalnych alpinistów. Nowy Skin 3 to wyjątkowe skrzydło dla każdego pilota szukającego idealnej równowagi między dostępnością / wydajnością a lekkością / trwałością.

Skin 3 oferuje niespotykaną dotąd radość podczas lotu. Dzięki łatwiejszym i bardziej dostępnym elementom sterującym przekazuje pewność pilotom nawet w fazie uczenia się (EN B). Skrzydło charakteryzuje się dłuższymi drogami sterowania i większym bezpieczeństwem pasywnym, co pozwala na progresywne i przyjemne latanie. Jego zwrotność i doskonałość pomogą w realizacji każdej wyprawy, wędrówki i latania vol-biv.

Pod względem struktury Skin 3 ma nowo zaprojektowaną krawędź natarcia opartą na 3DL (3D Leading Edge). Oznacza to większą spójność skrzydeł i ułatwia łatwy start. Większe bezpieczeństwo dzięki bezpośrednim reakcjom na atrakcje, z intuicyjnym wyjściem. Krawędź natarcia wykorzystuje technologię SLE (Structured Leading Edge), która zapewnia dodatkową stabilność skrzydła na całej długości profilu i oznacza, że ​​może osiągać wyższe prędkości.

W powietrzu Skin 3 okazuje się czymś znacznie więcej niż paralotnią do zlotów. Poprawione zachowanie w turbulentnym powietrzu pozwala na latanie w wietrznych warunkach, co czyni go idealnym do lotów vol-biv i wielkich przygód.

Nowa struktura wewnętrzna łączy żebra ze wsparciami (Skytex 32 g / m2) w celu lepszego rozkładu obciążeń w punktach mocowania lin. Miało to bezpośredni wpływ na plan olinowania, o 44% mniej lin w porównaniu do swojego poprzednika. Znacznie zmniejsza to opór i poprawia doskonałość  podczas wszystkich faz lotu, a także znacznie upraszcza proces przygotowania skrzydła przed lotem.

Zmniejszenie liczby lin jest kluczowym czynnikiem dla uzyskania lekkiej  konstrukcji, bez wpływu na wybór pozostałych materiałów i tkanin. Przy projektowaniu  Skina 3 istotną kwestią była trwałość skrzydła. Mając to na uwadze, zastosowaliśmy pół-lekki materiał Porcher Skytex 32 g / m² na powierzchni i Porcher Skytex 27 g / m²  na krawędzi natarcia. Połączenie materiałów, które zapewniają nie tylko  lekkość, ale również wytrzymałość i trwałość.

Podobnie jak wszystkie skrzydła Niviuk’a, Skin 3 zawiera pręty Nitinol (TNT), aby wzmocnić strukturę i zmniejszyć ciężar skrzydła, a także zapewnić profilowi ​​pamięć kształtu i ogromną elastyczność. Oprócz tego zastosowanie technologii 3DP (3D Pattern Cut) pozwala na idealne napięcie tkaniny, unikając zagnieceń i wszelkich deformacji, które pogorszyłyby osiągi.

Lądowanie jest kolejną mocną stroną Skin’a 3, a pilot ma opcję zastosowania nowego hybrydowego systemu trymowania (pół trymerów, pół speed systemu), który pozwala na większy zakres dróg sterowania i utrzymanie pełnej prędkości w celu bezpieczniejszego i zawsze kontrolowanego przyziemienia .