Seria Skin 3P to lżejsza wersja  Skin’a 3. Ultralekkie skrzydło jednopowierzchniowe z certyfikatem EN B.

Skin 3P rewolucjonizuje znaną nam koncepcję lekkości i oferuje idealną równowagę między wagą, wydajnością i trwałością. Skrzydło, które może osiągnąć większą prędkość i oferuje więcej zabawy z prostszą i większą zwrotnością w porównaniu do poprzedniej generacji.

Charakterystyka latania skrzydła jest bardzo podobna do tradycyjnego skrzydła, co oznacza, że ​​można latać w warunkach termicznych i przy silnym wietrze bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i komfortu. Znacznie bardziej stabilny niż jakikolwiek glajt jednopowierzchniowy na rynku. Od startu  Skin 3P pozwala latać z dużą pewnością nawet na dużych wysokościach pomiędzy wysokimi szczytami.

Zastosowanie ultralekkich materiałów (Porcher Skytex 27) w połączeniu z zastosowaniem różnych technologii Niviuk zaowocowało lekką, wygodną i niezwykle wszechstronną paralotnią.

Pod względem struktury skrzydła, Skin 3P ma nową samonapełniającą się krawędź natarcia, co oznacza większą spójność skrzydła i ułatwia wyższe prędkości. Jego wewnętrzna struktura została całkowicie przeprojektowana. Oparty na połączeniu żeber i wsparć ma optymalny rozkład obciążenia, co pozwoliło nam zmniejszyć całkowitą ilość lin o ponad 40%.

Nowy system napinania materiałów, zastosowany po raz pierwszy podczas produkcji skrzydła wyczynowego Icepeak Evox, zapobiega wszelkiego rodzaju odkształceniom, które pogarszają lub utrudniają jego właściwości termiczne i przyczyniają się do jego zwrotności.

Kolejną nowością są ultralekkie taśmy nośne. Opierając się na połączeniu taśmy lyros webbing  Dyneema o grubości 6 mm i liny Dyneema o grubości 3 mm, zastosowaliśmy rewolucyjny nowy system trymerów szeroko stosowany w skrzydłach o wysokiej doskonałości. Dzięki tej nowej konstrukcji skrzydło jest wyposażone w system trymerów z prostym, łatwym w użyciu, bardzo lekkim i bez metalowych części, które zwiększają końcową wagę, ponieważ każda taśma  waży tylko 45 g łącznie z uchwytami sterówek i systemem trymera.

W ten sposób Skin 3P ma dłuższe drogi sterowania, a zatem lepsze bezpieczeństwo pasywne. Pilot może dokładniej kontrolować prędkość skrzydła i zapewnia bardziej precyzyjne i płynniejsze lądowanie.

Skin 3P zawiera również ultralekki system połączeń IKS między taśmami i linami. System ten oparty jest na prostej pętli Dyneema wyposażonej we własny system blokowania. Zastosowanie Nitinolu (TNT) w profilu jeszcze bardziej zmniejszyło wagę, co zapewnia lepszy i łatwiejszy start.

Bez wątpienia Skin 3P jest wyjątkowo lekki, ale zawiera również wszystko, co niezbędne dla każdego miłośnika paralotniarstwa i wysokich gór, aby czuć się bezpiecznie i pewnie..