Wysoka jakość
Speedarm Niviuka został zaprojektowany i wykonany z użyciem materiałów wykorzystywanych do produkcji ubrań dla profesjonalnych kolarzy. Bluza jest produkowana we Włoszech przez producenta wysokiej jakości ubrań dla sportowców kolarzy, który jest uważany za jednego z najlepszych w tej dziedzinie na świecie. Sądzimy, ze udało nam się znaleźć najlepszy materiał oraz najlepszego producenta, żeby wykonać Speedarm najwyższej jakości w najlepszym stylu. Speedarm, który został wykonany zgodnie z „Duchem Niviuka”.

Dane techniczne:
– 80% Polyamid
– 20% Elastan
– 190g/m2

Zastosowane materiały tworzą produkt nie tylko komfortowy i trwały ale również bardzo ELASTYCZNY. Umożliwia to pilotowi podjęcie decyzji odnośnie ubioru uwzględniającą  temperaturę otoczenia.

Detale techniczne:
Speedarm posiada zamek błyskawiczny na całej długości, który zamknięty jest w pełni osłonięty i zabezpieczony. Pełna osłona zamka chroni twarz, szyję oraz kask pilota przed przypadkowym i nieprzyjemnym kontaktem z zamkiem, a jednocześnie zabezpiecza go przed przypadkowym otwarciem.
Rękawy zostały skrojone w taki sposób, aby nie krępować ruchów, a jednocześnie zapewnić aerodynamiczną sylwetkę. W tym celu zostały również zaprojektowane mankiety z miejscem na kciuka, które zapewnia pełną szczelność pomiędzy Speedarm’em a rękawicami. Kolory oraz logo zostały wybrane zgodnie z wizerunkiem firmy. Kolory i logo zostały przetestowane na działanie promieniowania UV (50+ oraz 40/50+). Wszystkie napisy umieszczono w procesie sublimacji zapewniającym doskonałą jakość oraz trwałość.
W celu zapewnienia komfortu użytkowania Speedarm został wyposażony w biodrową opaskę przeciwpoślizgową zapobiegającą przesuwaniu się do góry.

Dostępne są 3 rozmiary w zależności od wysokości i wagi pilota:
Rozmiar S: = 1.60m – 60kg
Rozmiar M: = 1.75m – 75kg
Rozmiar L: = 1.85m – 85kg

Najnowsze bluzy są wykonane w kolorach czarnym i zielonym, przy czym jeden z rękawów jest w innym kolorze.